خانه کودک اردی بهشتکارگاه مادر و کودک
كارگاه قصه گوئي و نمايش خلاق مادر و كودك
  تاریخ ثبت :  10/17/2011
 تعداد بازدید:4511
قصه گویی بیان هنرمندانه قصه‌هاست و قصه گو فرد هنرمندی است که قصه را با بیان خود به شنونده می‌رساند.

نقش قصه  در آموزش كودكان : کمک به پرورش قدرت بیان و عواطف و افکار کودکان، تقویت و پرورش نیروی تخیل در کودکان و رشد اعتماد به نفس مخاطب از ویژگی‌های قصه است.
همچنين زبان آموزی، انتقال مفاهیم، تقویت حس کنجکاوی، پرورش قدرت تخیل و خلاقیت، آشنایی با واقعیت‌های زندگی، انتقال ارزش‌ها، اصلاح رفتار و تعامل اجتماعی از کارکردهای قصه هستند.

 
" امروزه مانند دوران گذشته مهمترین و دوشوارترین وظیفه ی تعلیم و تربیت این است که به کودک یاری رساند تا برای زیستن معنایی بیابد، در این باره تجربه های بسیاری برای رشد لازم است کودک باید در جریان رشد بیاموزد که همواره خود را بهتر بفهمد، در این صورت قادر است که دیگران را نیز درک کند و سرانجام روابط رضایتبخش و موثری با آنان برقرار سازند.
با توجه به این دیدگاه، ادبیات کودکان سهم بزرگی در رشد و تکامل روح و شخصیت کودک دارد... چون زندگی کودک اغلب برایش آشفته به نظر می رسد، باید به او امکان داد که در این دنیای پیچیده خود را بشناسد، و برای احساسات آشفته اش مفهومی بیابد. او به انگیزه هایی احتیاج دارد که بتواند ابتدا احساسات درون ، و سپس زندگی خویش را نظم بخشد. ... کودک این معنا را در قصه می یابد ... قصه ی عامیانه بسیار عمیق تر از هر مطلب خواندنی دیگری از جایی آغاز می کند که کودک از نظر وجود روانی و عاطفی، خود را در آن می یابد "

از كتاب كودكان به قصه نياز دارند
Bruno Bettelheim نوشته   برونو بتلهایم  و برگردان : كمال بهروز كيا

 
 
بهره گیری از ادبیات کودکان به ویژه داستان های کودک و نوجوان، یکی از راه هایی است که روان شناسان و کارشناسان آموزش و پرورش و نیز کتابداران برای شناسایی و درمان مشکلات روحی کودکان و نوجوانان پیشنهاد می کنند. اگر این داستان ها، گیرا و متناسب با نیازهای خوانندگان آن تهیه شده باشد، ابزار مناسبی در دسترس کودک و یا نوجوان گذارده می شود تا مشکل خود را شناسایی کند و در کاهش آن بکوشد.
کودک و یا نوجوان با خواندن داستان های خوب و متناسب با نیازهای خود، می تواند با همذات پنداری با شخصیت یا شخصیت های اصلی داستان، در انگیزه ها، کنش ها و تجربه های آنان سهیم شود. در این روند، داستان، بخشی از تجربه ی شخصی کودک یا نوجوان می شود و افزون بر چالش ذهنی برای آن ها، فرصتی برای خودآزمایی و مسأله گشایی در دسترس آنان می گذارد.
 

 
 از آنجائيكه سياست و خط مشي اصلي خانه كودك اردي بهشت برگزاري كارگاههاي مختلف هنري و آموزشي  در جهت كشف استعداها و رشد و شكوفايئ خلاقيت كودكان ميباشد  لذا با همكاري  مربيان با تجربه در اين زمينه  اقدام به راه اندازي كارگاههاي ذيل نموده است :
  • كارگاه  قصه گوئي و نمايش خلاق مادر و كودك براي گروه سني  3 الي 5 سال
  •  كارگاه قصه گوئي و قصه نويسي كودكان 5الي 7سال
جهت كسب اطلاعات بيشتر و رزرو كارگاهها ميتوانيد با شماره تلفنهاي 88088201-88076941 تماس حاصل فرمائيد .